About 2

DZIEWCZYNA Z KLASĄ

PRAWDA - DOBRO - PIĘKNO

COLLEGIUM REGINAE HEDVIGIS – AKADEMIA KRÓLOWEJ JADWIGI opiera się na personalistycznej koncepcji człowieka jako osoby, która dąży do prawdy i spełniania dobra oraz kontemplacji piękna - realizowany zgodnie z polską tradycją wychowania i jest wyrazem troski o rozwój dziewcząt, w kierunku świadomego przeżywania GODNOŚCI KOBIETY, jaka zakorzeniona jest w kulturze chrześcijańskiej. Celem Akademii jest kształtowanie tożsamości osobowej poprzez wrażliwość SERCA dziewcząt, w kierunku realizowania siebie ku pełni człowieczeństwa, a także ochrona ich zdrowia fizycznego, psychicznego i duchowego.

Our Goal

Our Mission
Statement

Greenville identifies and develops the intellectual and creative talents of a diverse group of students. Within supportive and caring college preparatory environment, students are encouraged to achieve their finest in academics, athletics and the arts.

Our ultimate goal is to teach students to live humanely within the community in order to prepare them to meet the demands and responsibilities of the future in the broader world.

Photo Gallery

Our Facilities

  • image-23
  • image-25
  • image-26
  • image-24
  • image-27
Who We Are

Leadership Team

Lorem ipsum dolor sit amet, cu duo dicant libris labores. Eum sale petentium
cu, vel ut natum suscipit scribentur. Nam at inani inimicus.

Pamela Hayden

Head of School

Christopher Collins

Chief Executive Officer

Nancy Cartwright

Senior Vice President
What We Teach

Our Programs

Testimonials

What Parents Say

Moje życie dzielę na to przed ślubem, po ślubie i po Akademii 🙂

Akademia to miejsce wyjątkowe i jedyne. Trafiłam tam dzięki mojemu mężowi. Byłam wtedy młodą mamą z 2 dzieci. Najpierw myślałam, że to zupełnie nie dla mnie… Jednak z czasem okazało się, że to jest moje miejsce na ziemi, w którym zaczęłam wzrastać, w którym zapuściłam korzenie i które bardzo mnie ukształtowało.
Przygodę z AKJ zaczęłam jako wychowanka. Zachwyciłam się i zapragnęłam znaleźć się po drugiej stronie i też służyć. Tak się stało. Teraz w AKJ są moje trzy córki, a jeszcze dwie młodsze na pewno też do nich dołączą.

Akademia zmieniła moje patrzenie na wiele spraw, przede wszystkim pozwoliła mi odkryć godność i piękno kobiety. Poczuć wartość córki Króla. Wyrobiła dobre nawyki, ukierunkowała, dodała piękna, nauczyła co znaczy serviam każdego dnia. To czym wzbogaciła mnie Akademia ma ogromny wpływ na wychowanie moich 5 córek. (więcej…)

Oliwia Klimas

Miałam 11 lat kiedy pierwszy raz przekroczyłam próg Akademii. Jako mała dziewczynka nie wiedziałam wtedy jeszcze jak bardzo ten dzień wpłynie na moją przyszłość. Nie mogę powiedzieć że zawsze było łatwo… Myślę, że jak każda młoda, dorastająca dziewczyna byłam burzą emocji i nie wszystko rozumiałam, czy nawet chciałam zrozumieć

Niezwykle ważne było to że Akademia zawsze była blisko, a Akademia św. Królowej Jadwigi to ludzie. Ludzie o rozpalonych przez Boga sercach gotowych do szerzenia płomienia miłości. Przez te wszystkie lata formacja którą otrzymywałam pomagała mi powoli przemienić się z dziewczynki w świadomą kobietę. Mogę śmiało stwierdzić, że oprócz przyjaźni które zawarłam tu na całe życie, przede wszystkim poznałam tam siebie. Stałam się świadoma swoich zalet i wad na którymi uczyłam się pracować, wiem jak kształtować własny charakter, znam swoją wartość i dostrzegam ją w oczach Boga. Odkryłam swoje powołanie ale przede wszystkim nauczyłam się, że życie jest służbą, służbą Bogu i drugiemu człowiekowi. (więcej…)

Zosia Tomczak

Do Akademii Królowej Jadwigi dołączyłam jeszcze jako nastolatka. Akademia to nie tylko nauka, doświadczenia, ale przede wszystkim spotkania, ludzie, społeczność. Społeczność, która się wspiera, wyznaje podobne wartości i pomaga kształtować młode pokolenie dziewcząt, nazywanych przez Panią Magdę Zamojską „Perełkami”. Jest to piękne miejsce spotkań wielu pokoleń, które dzielą się za sobą spostrzeżeniami, doświadczeniami i wiedzą, przy czym nawiązują niezwykłą relację.

Czas spędzony w pałacu w Zakrzewie zawsze będzie bliski mojemu sercu, doświadczenia, spotkania, ważne nauki, pobudzanie kreatywności, poczucia własnego piękna i wartości. Wiele spotkań ze świętymi jak i niesamowitymi ludźmi, których nadal mam w swoim życiu.

Teraz z perspektywy czasu widzę jak triada: Prawda, Dobro i Piękno pokazane przez pryzmat Boga wpłynęły na mój rozwój i ukształtowały mnie, jest to dla mnie największy dar.

Agata Nawrocka