O AKADEMII

Nasza działalność wychowawczo-edukacyjna została pobłogosławiona przez papieża Franciszka, a honorowy patronat objął Przewodniczący Episkopatu Polski Jego Ekscelencja Metropolita Poznański Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki oraz Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

PROGRAM EDUKACYNO-WYCHOWAWCZY OPIERA SIĘ NA ZAŁOŻENIACH TRIADY CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ:

Theoria
PRAWDA
Praksis
DOBRO
Poiesis
PIĘKNO

Program skierowany jest do dziewcząt oraz młodych kobiet i opiera się na personalistycznej koncepcji człowieka jako osoby, która dąży do prawdy i spełniania dobra oraz kontemplacji piękna. Nasze założenia realizowane są zgodnie z polską tradycją wychowania i są wyrazem troski o rozwój dziewcząt, w kierunku świadomego przeżywania GODNOŚCI KOBIETY, która zakorzeniona jest w kulturze chrześcijańskiej.

Sięgamy do dziedzictwa polskiej kultury wychowania dzieci i młodzieży. Bliskie są nam dokonania dawnych żeńskich stowarzyszeń z początku XX wieku, takich jak: Szkoła Pracy Domowej Kobiet sł. bożej Jadwigi Zamoyskiej, Żeńskie Stowarzyszenie im. Królowej Jadwigi w Poznaniu – później Młode Polki.

Zapraszamy Was do wybrania się z nami w podróż odkrywania, budowania i wzmacniania swojego KRÓLEWSKIEGO SERCA – podróż pełną niespodzianek, która zaprowadzi nas ku pełni przeżywania swojej kobiecości, zgodnie z zamysłem Stwórcy.